Rekomendacje

Prof. Zbigniew
Ćwiąkalski

Prawnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego

„SIEMACHA to najlepsza znana mi organizacja społeczna. Wyróżnia ją rozmach prowadzonej działalności i absolutna przejrzystość finansowa. Od wielu lat z dumą wspieram jej działalność”.

Sandor
Demjan

Prezes TriGranit Development Corporation
„SIEMACHA to przedsięwzięcie społeczne o ogromnym znaczeniu dla Polski i Europy, a ks. Andrzej Augustyński jest w mojej ocenie współczesnym bohaterem narodowym”.

Jerzy
Dudek

Patron Honorowy Akademii Sportu Progres
„Sport i wychowanie muszą iść w parze. Poprzez sport młodzi ludzie zdobywają ważne doświadczenie społeczne – tworzą drużynę, uczą się przestrzegania reguł, dążą do wspólnego celu, przeżywają zwycięstwa i porażki. Działalność SIEMACHY w tym zakresie jest znakomita”.

Zbigniew
Jagiełło

Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego
SIEMACHA w sposób nieszablonowy podchodzi do procesu wychowawczego młodzieży. Wprowadza długotrwałe i systemowe rozwiązania w oparciu o współpracę z biznesem. Prowadzone przez ks. Augustyńskiego Stowarzyszenie promuje wśród młodych tolerancję, umiejętność współpracy, a także poczucie wspólnoty. Taka definicja kapitału społecznego mobilizuje do większej efektywności i sprzyja innowacyjności. Ten kapitał zaprocentuje w przyszłości zgodnie z przesłaniem DOBRO PROCENTUJE, którym kieruje się Fundacja PKO Banku Polskiego.

Anna Maria
Jopek

Wokalistka, pianistka, kompozytorka
Spędziłam z Wami jeden z najpiękniejszych świątecznych wieczorów. Śpiewajcie dalej - robicie to znakomicie!

Aleksander
"MAKINO" Kobyliński

Wychowanek „Zakładów Wychowawczych” im. Ks. Kazimierza Siemaszki
„Ja jestem SIEMACHA! Wy też jesteście SIEMACHA, gdy tworzycie społeczność rówieśników, szanujecie siebie nawzajem i zdobywacie nowe umiejętności”

Anna
Komorowska

Pierwsza Dama RP
w latach 2010-2015
„Doskonale pamiętam moje podwórko na Mokotowie. Byli rówieśnicy, pierwsze przyjaźnie, trzepak, gra w klasy i oczywiście skakanka. Oby wasza inicjatywa nadal rozwijała się tak dynamicznie”.

Władysław
Kosiniak-Kamysz

Poseł na Sejm RP
„Jestem pod wielkim wrażeniem tego, że organizacja pozarządowa z własnej inicjatywy stworzyła dla dzieci miejsce bezpieczne, przyjazne, o najwyższym standardzie – zarówno jako placówka opiekuńczo-wychowawcza, czyli dom dziecka, ale też jako miejsce otwarte, gdzie przysłowiową ulicę zastępuje dobrze wyposażone nowoczesne podwórko”.
 

Wojciech
Kozak

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
„Stowarzyszenie SIEMACHA, podczas obrad Rady Programowej XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy, nie miało konkurencji. Jesteście numer jeden! Jestem przekonany, że dojrzałe samorządy będą potrafiły docenić współpracę z tak dobrze działającą organizacją społeczną. Gratuluję!”.

Artur
Kozioł

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
Każdy z nas, w różnych momentach życia, potrzebuje takiego miejsca, jak SIEMACHA. Kiedy odwiedziłem nową placówkę SIEMACHY w Odporyszowie, a później otworzyłem nowy ośrodek SIEMACHY w Wieliczce, zrozumiałem, na czym polega wielka misja społeczna tej organizacji”.

Czesław
Lang

Wicemistrz olimpijski, dyrektor i twórca
Tour de Pologne
„W tym roku po raz pierwszy do grona przyjaciół największego w Polsce wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour dołączy organizacja społeczna  - Stowarzyszenia SIEMACHA. Współpraca z SIEMACHĄ t dla nas świetna okazja do promocji kolarstwa wśród dzieci i młodzieży".

prof.dr hab. Stanisław
Lasocki

Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia SIEMACHA

„Wysokie standardy oraz dynamika rozwoju SIEMACHY dowodzi, że grupa ludzi, którym zależy, prowadzona przez wizjonera takiego jak ksiądz Augustyński, może osiągać bardzo wiele. SIEMACHA to wspaniały drugi dom dla wielu młodych. My również mamy szczęście grzać się przy jego ognisku”.

śp. kard. Franciszek
Macharski

Honorowy Członek Stowarzyszenia SIEMACHA
„Placówki SIEMACHY to dla wielu młodych ludzi drugi dom. Chwile spędzone tutaj to zawsze czas dojrzewania do dorosłości wobec Boga i ludzi. Niech Pan da Wam radość, prowadzi prostymi drogami, otwiera serca dla innych, strzeże i błogosławi". 

Friedrich
Magirius

Niemiecki pastor, teolog ewangelicki
„Fenomen SIEMACHY polega na niezwykle umiejętnym połączeniu tradycji i nowoczesności. Stare i sprawdzone sposoby rozwiązywania problemów zyskały bardzo nowoczesne zastosowanie. SIEMACHA należy do europejskiej awangardy".

Prof. Jacek
Majchrowski

Prezydent Miasta Krakowa
​„SIEMACHA nie ma sobie równych ani pod względem skali, ani jakości działania. Dzięki współpracy z SIEMACHĄ Kraków dysponuje najlepszą, najnowocześniejszą w całym kraju siecią specjalistycznych placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Z całego serca gratuluję i dziękuję za bezcenną, rozwijająca się od ponad dwudziestu lat współpracę z Miastem".

Robert
Makłowicz

Krytyk kulinarny, podróżnik
„SIEMACHA jest tak krakowska, jak widok na Kopiec Kościuszki".

Grzegorz
Markowski

Muzyk rockowy, wokalista zespołu PERFECT
Zostawiłem tutaj serce i umysł, zostawiłem co we mnie najlepsze". 

Marek
Michalak

Rzecznik Praw Dziecka
„ 25 lat naszej wolności i Konwencji o prawach dziecka mija w tym roku. Zadaje nam się pytanie «Jak wykorzystaliście ten czas i w czym Polska jest dzisiaj inna, lepsza?». Z całego serca dziękuję za zabezpieczenie w Waszej codziennej pracy praw dzieci na różnych płaszczyznach. Dziękuję za to, że tego dobrego będzie jeszcze więcej”.

Jerzy
Miller

Wojewoda Małopolski
w latach 2011-2015
„Każdy pamięta swoje podwórko i to pamięta dobrze, bo tam dobrze się czuł. Znakomicie, że talenty, pasje i zainteresowania mają się gdzie rozwijać, a młodzi ludzie mają gdzie zdobywać umiejętności, których poza podwórkiem zdobyć się nie da – jak godzić swoją indywidualność z innymi rówieśnikami. Jak się tego nauczymy, to życie jest piękne”.

Tatiana
Okupnik

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka
„To niezwykle miłe widzieć zmotywowaną grupę ludzi, która chce coś zrobić ze swoim życiem i coś osiągnąć. Jeżeli macie jakąś pasję, bez względu na to czy to jest sport, śpiewanie lub matematyka, to trzeba w to wejść całym sobą!". 

Marta
Półtorak

Prezes Zarządu Develop Investment Sp. z o.o.
„SIEMACHA to przede wszystkim wiara w możliwości młodych ludzi i dowód na to, że wspólnie jesteśmy w stanie tworzyć wspaniałe rzeczy. Inspiruje fakt, że są takie miejsca, w których młodzież może kreatywnie spędzać czas. Obecność SIEMACHY w Millenium Hall w Rzeszowie wzbogaci ofertę centrum o funkcję społeczną”.

Rafał
Sonik

Przedsiębiorca, sportowiec, filantrop
„Współpracuję z SIEMACHĄ od ponad dwudziestu jeden lat. Wiem, że to umiejętnie zarządzana organizacja, która działa w sposób transparentny i długoterminowy. Niezwykłą radość daje mi poczucie, że uczestniczę w kreaowaniu przyszłości młodych ludzi".

Marek
Sowa

Marszałek
Województwa
Małopolskiego
w latach 2010-2015
„Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie świata bez SIEMACHY. Stowarzyszenie działając od ponad 20 lat udowadnia, że można działać nieszablonowo i skutecznie. Pomagać młodym ludziom, odkrywać ich talenty, pokonywać przeciwności. SIEMACHA robi to wszystko „dla” i „z” młodzieżą. Dziękuję Wam za to w imieniu całej Małopolski. Jesteście naszą dumą!”.

Donald
Tusk

Przewodniczący
Rady Europejskiej
„Nie bardzo wierzyłem, że to co odchodzi w przeszłość, a co było dla mnie tak ważne i święte, czyli podwórko, można zbudować na nowo. Potrzebny był do tego fajny ksiądz, szczodry przedsiębiorca i samorządowiec z wyobraźnią”.

Włodzimierz
Karpiński

Minister Skarbu Państwa
w latach 2013-2015
„Ta najwyższa jakość pokazująca szacunek do drugiego człowieka, w szczególności dla dziecka, daje wiarę, że można przekraczać granicę niemożliwości. Dziękuję i życzę powodzenia!”.

Teresa
Drewniak

Członek Honorowy Stowarzyszenia SIEMACHA
„Dziękuję Siemasze, że pozwoliła mi – przed wielu, wielu laty – pokochać siebie. Że pozwoliła mi pełną garścią korzystać z jej mądrości, fantazji, ciepła i wszystkiego tego co robi dla dzieci. Dziękuję!”.

Wojciech
Kaczmarczyk

Pełnomocnik Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Równego Traktowania w roku 2016
"Ze szczególnym wzruszeniem wspominam spotkanie z SIEMACHĄ w Rzeszowie i zaproszenie do odwiedzenia placówki w Odporyszowie. Dzieła Stowarzyszenia, które stwarzają przestrzeń dla młodych ludzi, aby w godnych warunkach zdobywać i rozwijać talenty, w najpiękniejszy sposób ukazują sens powołania ludzkiego i chrześcijańskiego. Wszystko co czyni SIEMACHA napełnione jest uśmiechem, życzliwością i szacunkiem dla człowieka".

Jacek
Krupa

Marszałek Województwa Małopolskiego
„SIEMACHA przede wszystkim rozbudza pasję i daje młodym ludziom gwarancję, że ich życie może być szczęśliwe i poukładane. W działalności SIEMACHY najbardziej zadziwia mnie innowacyjne podejście do wychowania młodzieży”.

Jarosław
Gowin

Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
„Działalność SIEMACHY jest unikatowa, a innowacyjność społeczna plasuje tę organizację na samym szczycie nie tylko w Europie, ale i na świecie”.

dr Krzysztof
Mazur

Prezes Klubu Jagiellońskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
"SIEMACHA zmienia sposób myślenia o misji społecznej. Zamiast wyraźnego podziału na pomagających i otrzymujących pomoc jest społeczność ludzi wzajemnie dzielących się swoją pasją. Zamiast odwoływania się do współczucia jest podkreślanie ogromnych talentów i sukcesów wychowanków. Zamiast poczucia wyobcowania jest pragnienie, by należeć do "drużyny SIEMACHY".

Chris
Lowney

Amerykański ekonomista i pisarz
„Każde amerykańskie dziecko doskonale wie, że 1886 to rok powstania firmy Coca-Cola - ta sama data wyznacza powstanie SIEMACHY. Heroiczna cecha przywództwa ludzi pracujących i należących do Stowarzyszenia polega na tym, że pracują oni dla spraw, które są większe niż oni sami”.

Lemke
Wilfried

Specjalny Doradca Sekretarza Generalnego ONZ ds. Sportu dla Rozwoju i Pokoju
„Gratuluję Wam znakomitej pracy! Widzę, że doskonale już wiecie, że sport i edukacja są nierozdzielne. Sport wykracza daleko poza zdobywanie medali. Sport uczy życiowych wartości, pomaga budować poczucie pewności siebie i wzmacniać relacje z innymi”.
Siemacha Online close