SIEMACHA znowu stawia na sport

W sobotę, 21 maja, Wicepremier Jarosław Gowin oraz Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa wzięli udział w uroczystościach otwarcia nowych obiektów sportowych Stowarzyszenia SIEMACHA w Odporyszowie.

Profesjonalne boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz nowoczesna kryta ujeżdżalnia konna z trybunami i oświetleniem to obok pływalni i siłowni, kolejne obiekty sportowe, które powstały w ośrodku przy ulicy Lipowej w Odporyszowie dzięki inicjatywie Stowarzyszenia SIEMACHA i hojności sponsorów.

SIEMACHA od lat prowadzi działalność wychowawczą poprzez sport i aktywność fizyczną, rozumiejąc jej istotne znaczenie w procesie rozwoju młodego człowieka. W Odporyszowie ponad 150 dzieci regularnie korzysta z obiektów sportowych rozwijając umiejętności pracy zespołowej, ćwicząc systematyczność i szacunek do reguł. Poprzez współzawodnictwo dzieci uczą się także oswajać porażki i budować motywację do dalszej gry.

Dzięki determinacji Stowarzyszenia, od lat prowadzącego Centra Rozwoju Com-Com Zone i Akademię Sportu Progres, powstało Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie, w którym pod okiem profesjonalnych trenerów z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury będą mogli skorzystać z zajęć jazdy konnej wychowankowie, lokalna społeczność i mieszkańcy województwa. Centrum prowadzić będzie także szkolenia o tematyce hipicznej i hipoterapię.

Ks. Andrzej Augustyński Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA, podkreślał: “Wychowanie przez sport oraz codzienny kontakt z przyrodą i zwierzętami, czyni to miejsce wyjątkowym. Powoduje zaangażowanie naszych wychowanków budując jednocześnie poczucie odpowiedzialności od najmłodszych lat. Jestem głęboko przekonany, że takie nastawienie pozwoli im w przyszłości szczęśliwie funkcjonować zarówno w rodzinie jak i życiu zawodowym”. 

Głos zabrał także Wicepremier Jarosław Gowin - gość specjalny wydarzenia “Takich miejsc jak to nie ma jeszcze w Polsce, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest ich niewiele w całej Europie. Takie boisko to spełnienie chłopięcych marzeń, jestem szczególnie dumny, że mój celny rzut karny zainaugurował funkcjonowanie tego obiektu.” - dodał.

Zwieńczeniem uroczystości był występ Anny Marii Jopek, która zaśpiewała swoje utwory wraz z wychowankami SIEMACHY oraz Turniej Piłkarski i Festiwal Kreatywności zorganizowany przez wychowanków i partnerów Stowarzyszenia SIEMACHA w którym uczestniczyło ponad 500 osób.

Wydarzeniu towarzyszyły także obchody 150-lecia pierwszego lotu Jana Wnęka, lokalnego rzeźbiarza i konstruktora, który dzięki własnoręcznie skonstruowanym skrzydłom odbywał podniebne loty z wieży odporyszowskiego kościoła. Specjalnie na tę okazję lokalny twórca, Janusz Tarchała zaprezentował wykonaną przez siebie replikę skrzydeł Jana Wnęka o rozpiętości ponad 5,5 m.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński oraz Minister Sportu i Turystyk, Witold Bańka.

Mecenasem wydarzenia jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Partnerem główny wydarzenia było Województwo Małopolskie. Partnerami wydarzenia były Gmina Żabno, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Konspol, Krakowski Park Technologiczny, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Małopolski Instytut Kultury, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Hotel Rubinstein, Łysoń, Fundacja Demos.

​Partnerami nowych inwestycji są Fundacja LOTTO Milion Marzeń, Grupa Inter-Bud, Agencja Projektowa A4 - Beata Smaga, Konsalnet , Proxima Service, Oknoplast, Grupa Nowy Styl, Xplan, Tank-Pol, Wiśniowski, Philips, PRESS-GLASS, Skalski, Astaldi, Województwo Małopolskie, Pfizer, Rovese, Barlinek, Cersanit, REN-BET/KROE, Łysoń, Konspol, SAO Investments, TAURON Sportowy Partner SIEMACHY, Maciej Zientara, Kazimierz Pazgan, Maciej Sikorski, Fundacja Demos.
Więcej informacji:
www.facebook.com/Siemacha 
Siemacha Online close