Gala SIEMACHY 2013

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, o godz. 12.00, w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie odbędzie się doroczna gala podsumowująca działalność Stowarzyszenia SIEMACHA. Gościem Honorowym wydarzenia będzie Zbigniew Jagiełło – Prezes PKO Banku Polskiego, którego wystąpienie na temat przywództwa uświetni część oficjalną wydarzenia. Spotkanie przyjaciół, wychowanków, pracowników i partnerów SIEMACHY będzie okazją do podsumowania działalności Stowarzyszenia w minionym roku, a także uhonorowania osób, których zaangażowanie i praca przyczyniają się do ciągłego rozwoju organizacji.
W tegorocznej gali weźmie udział ponad 300 osób. Poza wychowankami będą to przedstawiciele samorządów współpracujących z SIEMACHĄ, przedsiębiorcy i inne organizacje społeczne. W programie wydarzenia znajdzie się przede wszystkim podsumowanie projektów zakończonych w 2012, prezentacja filmu zrealizowanego we współpracy z RELIGIA.TV, planowanych projektów oraz wręczenie nagród wychowankom i pracownikom SIEMACHY.
Organizowana co roku gala to przede wszystkim święto wychowanków Stowarzyszenia, podczas którego przyznawane są nagrody dla najambitniejszych z nich. W ten sposób doceniany jest rozwój młodych ludzi oraz ich zaangażowanie w tworzenie społeczności SIEMACHY.
Gala Stowarzyszenia odbędzie się w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta, w miejscu, które łączy trzy filary działalności SIEMACHY: wychowanie, sport i terapię. W Com-Com Zone Nowa Huta wychowankowie Stowarzyszenia korzystają z doskonale wyposażonej placówki dziennej SIEMACHA Spot. Przy ul. Ptaszyckiego 6 mieści się również Oddział Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Przede wszystkim jednak Com-Com Zone to wielofunkcyjne centrum sportowe – jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Małopolsce, który działa według standardów ekonomii społecznej. Bazę posiada tu także Akademia Sportu Progres Jerzego Dudka.
Stowarzyszenie SIEMACHA od blisko dwudziestu lat tworzy silne społeczności młodzieżowe, które korzystają z sieci placówek edukacyjnych, sportowych i terapeutycznych. To największa w Polsce organizacja społeczna, którą wyróżnia silna tożsamość ideowa i wyraźna struktura instytucjonalna. Każdego dnia Stowarzyszenie zapewnia opiekę ponad 3 tys. wychowanków, którzy pod okiem pedagogów budują trwałe relacje rówieśnicze, zdobywają nowe umiejętności i uczą się odpowiedzialności. Organizacja działają w 30 lokalizacjach w Polsce, prowadząc placówki dzienne –SIEMACHA Spot; placówki całodobowe – SIEMACHA Spot 24/7; obiekty sportowe – Centra Rozwoju Com-Com Zone; Akademię Sportu Progres oraz oddziały terapeutyczne Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.
Program uroczystości:
12.00 – Rozpoczęcie gali
12.15 – Podsumowanie wydarzeń
z roku 2012/2013
12.30 – Prezentacja nowych
projektów SIEMACHY
12.45 – „Heroiczne przywództwo”.
Wystąpienie Zbigniewa Jagiełły
13.00 – Wręczenie nagród
13.30 – Poczęstunek
Kontakt dla mediów:
Dominik Rogóż
Dyrektor Biura Prasowego
Stowarzyszenia SIEMACHA
M +48 600 001 474
E d.rogoz@siemacha.org.pl
www.siemacha.org.pl
Siemacha Online close