Wieczór Kolęd 2019 za nami

16 December 2019
Category Informacje
Wieczór Kolęd 2019 za nami
Krakowską tradycją stało się kolędowanie z wychowankami  SIEMACHY, w kręgu znamienitych gości, od lat wspierających działania Stowarzyszenia.

Tegoroczne świąteczne spotkanie, uroczysty "Wieczór Kolęd 2019", poświęcony był pamięci patrona SIEMACHY ks. Kazimierza Siemaszki, Misjonarza, działacza społecznego, popularnie zwanego SIEMACHĄ, który pod koniec XIX w otworzył w Krakowie przy ul. Długiej 42 pierwszą placówkę dla dzieci i młodzieży. Po wieloletniej przerwie w działalności spowodowanej interwencją władz PRL, w 1993 roku wznowiono działalność inspirowaną dziełem ks. Siemaszki. Tak powstała SIEMACHA dostosowana do współczesnych standardów i wyzwań.
W tym roku, 15 grudnia 2019, spotkanie w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, Hotele de Silva odbyło się  już po raz ósmy. Przy największym w Polsce świątecznym stole, podczas uroczystego "Wieczoru Kolęd 2019" spotkało się ponad 800 podopiecznych, pracowników, przyjaciół SIEMACHY.  Zaproszenie przyjął prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa.
Gospodarzami Wieczoru Kolęd 2019 jest Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva, Hotele DeSilva, Magic Records i Stowarzyszenie SIEMACHA.
Siemacha Online close