Pomoc to moc!!!

16 September 2019
Category Informacje
Pomoc to moc!!!
Od lipca realizujemy wspólnie z PZU projekt prewencyjny "Pomoc to moc" dzięki któremu zrealizowaliśmy szereg działań zwiększających aktywne i bezpieczne spędzanie czasu wolnego przez młodzież.

Tradycyjnie jak każdego roku zaprosiliśmy młodzież na Juliadę, imprezę sportowo-rekreacyjną. Tegoroczna Juliada odbyła się w terminie 13-14 lipca, a areną zawodów był krakowski Rynek oraz Błonia Krakowskie. Na Rynku Głównym w Krakowie przez cały weekend byliśmy świadkami licznych atrakcji m.in rywalizacji w takich dyscyplinach jak: streetball, piłka nożna, breakdance, szachy, tenis stołowy oraz scooter jam - zawody hulajnogowe. W sobotę 13 lipca dodatkową areną zmagań po raz pierwszy w historii festiwalu były Błonia Krakowskie, gdzie będzie można było skorzystać ze Strefy Sportów Miejskich, warsztatów BMX, hulajnogi, deskorolki a także wziąć udział oprowadzankach konnych, które specjalnie na tę okazję przyjechały z Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie.
Od 24 sierpnia do 16 września 2019 r. zorganizowaliśmy cykl imprez dla młodych mieszkańców powiatów tarnowskiego i dąbrowskiego.
24-25.08 - ZIEMIA - weekend ludowy
31.08 - OGIEŃ - weekend sportowy
7-8.09 – POWIETRZE - weekend lotniczy
14-15.09 – WODA - weekend medyczny
Wydarzenia te zorientowane były na krzewienie wiedzy o lokalnych innowatorach, liderach, bohaterach, wzrost wiedzy i kompetencji przydatnych w codziennym życiu wśród mieszkańców regionu a przede wszystkim bezpieczne i atrakcyjne spędzanie czasu wolnego. Działaniom edukacyjnym  towarzyszyły imprezy o charakterze rekreacyjnym i rozrywkowym. Weekend sportowy był okazją do ponownego spotkania się uczestników Juliady, ale tym razem w Odporyszowie, z dala od miasta, w otoczeniu natury. To tam rozegrały się zawody w piłkę nożną oraz straatball. Ponadto wszyscy chętni mogli skorzystać z oprowadzanek konnych.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Wielkie podziękowania za wsparcie dla Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU.
Siemacha Online close