Ksiądz Andrzej Augustyński Architektem Rozwoju Roku 2017!

25 October 2017
Category Informacje
Ksiądz Andrzej Augustyński Architektem Rozwoju Roku 2017!
Od 72 lat co roku 24.10. obchodzony jest Dzień Narodów Zjednoczonych. Na całym świecie toczą się wówczas debaty na temat osiągnięć i celów ONZ. Podnoszona jest kwestia współpracy międzynarodowej na rzecz utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na świecie oraz promowania poszanowania praw człowieka. Od kilku lat w ten wyjątkowy dzień Global Compact Network Poland organizuje uroczystość Gala United Nations Day, podczas której przyznaje prestiżowe wyróżnienia "Architekta Rozwoju". W tym roku laureatem konkursu został ks. Andrzej Augustyński! 

Tematem przewodnim gali i kluczem do wyłonienia zwycięzców konkursu było hasło „Sport na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Organizatorzy chcieli w ten sposób podkreślić, jak ważna jest aktywność sportowa w rozwoju społecznym i dla realizacji 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych na forum ONZ w Agendzie 2030 we wrześniu 2015 r.
 
Nagrody Architekta Rozwoju zostały przyznane w kilku kategoriach i trafiły do:
  • >>> ks. Andrzeja Augustyńskiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA 
  • >>> Janiny Ochojskiej w kategorii POMOC W POTRZEBIE, PRAWA CZŁOWIEKA
  • >>> prof. Łukasza Turskiego w kategorii NAUKA
  • >>> Ireny Szewińskiej w kategorii SPORT
  • >>> Dominiki Wantuch, Beaty Drozdowskiej-Wolskiej (PolsatNews.pl), Macieja Głogowskiego i Adama Ozgi (TOK FM) w kategorii DZIENNIKARZE W SŁUŻBIE LUDZIOM: WALKA O POPRAWĘ JAKOŚCI POWIETRZA
  • >>> Roberta Skolimowskiego, który otrzymał Nagrodę specjalną Memoriał im. Kamili Skolimowskiej

Wszystkim nagrodzonym Architektom Rozwoju, liderom zmian, inicjatorom innowacji na rzecz rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie, serdecznie gratulujemy!
 
Gala United Nations Day odbyła się w salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Czytaj więcej >>> CLICK
 


 

Siemacha Online close