Wydarzyło się

26 September 2017
Category Informacje
Wydarzyło się
24 wydarzenia. Tysiące zadowolonych uczestników. Fajne wspomniana. Dobrze spędzony czas. Tak w skrócie można podsumować ostatnie sześć miesięcy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, którymi żyliśmy od kwietnia do września 2017 roku.

kwiecień 

Kampania na 100%

Co roku każdy podatnik decyduje, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego zostanie przekazana kwota pochodząca z jego rocznego zeznania podatkowego. W 2017 r. do wsparcia działalności SIEMACHY zachęcała po mistrzowsku zrealizowana kampania „1% czyni mistrza”. Po podsumowaniu akcji mamy niezbite dowody na to, że dokoła nas jest wielu mistrzów dobroczynności.

 
Kierunek Europa

Brexit był motywem przewodnim tegorocznego Międzynarodowego Spotkania Młodzieży w niemieckim Aurich. O kondycji Europy, europejskiej tożsamości i wyrwach we wspólnocie rozmawiali ze swoimi rówieśnikami przedstawiciele pięciu Spotów SIEMACHY. Takiej wielokulturowej edukacji na najwyższym poziome w duchu szacunku i tolerancji mówimy zdecydowane „tak”.
 SIEMACHA gra międzynarodowo

Tydzień pod znakiem muzyki, tańca i śpiewu. Tak w skrócie wyglądał czas, który Siemachowcy spędzili na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki i Nauki w Loches we Francji. W wydarzeniu wzięły udział delegacje z całego świata. Imprezę w całości zorganizowali zmotywowani studenci, którzy rokrocznie poświęcają swój czas i energię, tworząc to pełne magicznych dźwięków spotkanie.
 


Lider ma świadomość…

… że bycie przewódcą i autorytetem zobowiązuje. By motywować innych, trzeba samemu być zmotywowanym. By wskazywać drogi rozwoju, trzeba samemu je przejść. By być dla innych punktem odniesienia, trzeba zacząć od siebie. O tym jak zaprzęgnąć swoją charyzmę do osiągania słusznych celów, przypominali sobie przedstawiciele siemachowych grup liderskich podczas Wiosennej Rady Liderów zorganizowanej w Odporyszowie.
 


TOPowe wakacje

52 888 zł udało się zebrać podczas Dni Otwartych Markiz 2017 w ramach akcji „Podaruj dzieciom wakacje”. Pomysłodawcą akcji była firma TOP, bez cienia wątpliwości lider sprzedaży markiz i pergoli. Zbiórka trwała od marca do końca kwietnia. Dzięki zgromadzonym środkom wychowankowie placówek SIEMACHA Spot 24/7 mogli się cieszyć wakacyjnym wypoczynkiem w pełnym słońcu. 

 
Łyk zdrowia

Każdy sportowiec wie, że woda to podstawa, ponieważ podczas treningu organizm człowieka traci nawet 2,5 litra płynu. O nawodnienie zawodników AS Progres od wiosny 2017 dba firma Małopolanka Zdrój, producent naturalnej wody mineralnej. W kwietniu Marek Thier, prezes zarządu firmy THIER s.c., i Maciej Malski, prezes AS Progres, podpisali umowę o współpracy, na mocy której butelek z krystalicznie czystą wodą (o najniższej na rynku zawartości sodu!) nigdy nie zabraknie w Akademii Sportu Progres. No to zdrowie!


 
Synergia natury i sportu

Jakich kosmetyków powinien używać sportowiec? Najlepiej takich, które pochodzą z natury. Dlatego od kwietnia do grona partnerów AS Progres dołączyła także firma Bielenda Kosmetyki Naturalne. Jesteśmy przekonani, że możliwość korzystania przez zawodników z produktów, które łączą bogactwo roślinnych składników z najnowszymi osiągnięciami technologii i kosmetologii, to naturalna droga do sportowych przebojów i podbojów. 
 

maj 

Terenowe badania nad przyrodą

Idziemy o zakład, że pięcioro Siemachowców, których wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Namibii, Afryka do tej pory śni się po nocach. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Enviormental Education (EE) prowadzonego przez Fundację AfriCat, która zajmuje się ochroną dzikich kotów. Do tej pory Fundacja uratowała ponad 1000 zwierząt, z czego ok. 85% wróciło na wolność. Podczas 10-dniowego pobytu w Namibii młodzi ludzie dyskutowali o ekologii, ochronie przyrody, konfliktach między ludźmi a dziką przyrodą i szukaniem dróg ich rozwiązywania. Z pewnością była to lekcja na całe życie.
 
Szlakiem Jana Wnęka

Pod tym hasłem zorganizowano w Odporyszowie zawody towarzyskie i regionalne w sportowych rajdach konnych oraz zawody towarzyskie w skokach przez przeszkody. Zawodnicy i ich konie walczyli zarówno na parkurze, jak i na terenie Płaskowyżu Tarnowskiego. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli  wolontariusze z PZU, którzy zapewnili wiele atrakcji, zabaw i konkursów najmłodszym uczestnikom wydarzenia. Brawa dla zawodników i czapki z głów przed końmi.Być jak Johnson Dustin

Co prawda najlepszego golfisty na świecie nie było na zorganizowanym przez firmę Konsalnet charytatywnym turnieju golfowym Konsalnet Golf Cup 2017. Na szczęście nie zabrakło prawdziwych miłośników tej dyscypliny sportu, a zarazem wytrawnych graczy. Rozgrywkom, zorganizowanym na terenie Krakow Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach, towarzyszyła aukcja, z której dochód został przeznaczony na budowę placu zabaw w Odporyszowie.
 


czerwiec 

SPOTkanie na piątkę

SIEMACHA podbija centra handlowe. Piąty Spot został otwarty we wrocławskiej Magnolia Park. SIEMACHA Spot Magnolia Park to w skrócie: czterech partnerów (SIEMACHA, Miasto Wrocław, Magnolia Park i AmRest), 800 mpowierzchni, nowocześnie zaaranżowana przestrzeń, meble edukacyjne typu active learning, sprzęt multimedialny i muzyczny oraz kuchnia z profesjonalnym sprzętem. Do zobaczenia w mieście czterech kultur i jednego Spotu.


 
Dzień dziecka dniem sportowca

Po Dniu Dziecka z TAURONEM, zorganizowanym przez Com-Com Zone Nowa Huta i Małopolski Związek Piłki Nożnej, trener Nawałka może spać spokojnie. Blisko dwa tysiące młodych piłkarzy grało tak, że aż pękaliśmy z dumy. Idziemy o zakład, że rośnie nam nowa reprezentacja kraju w piłce nożnej. I mamy niezbite dowody na to, że aktywne sportowo dzieci to szczęśliwe dzieci.


 
Łączy nas piłka

Rodzinny Dzień Sportu zobowiązuje, dlatego w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta Akademia Sportu Progres zorganizowała piłkarskie rozgrywki dla zawodników w różnym wieku. Do zawodów stanęło kilkanaście drużyn. Na szczęście podczas każdego meczu w grze była tylko jedna piłka.
 

Złote zakończenie roku

Z końcem roku szkolnego czas na podsumowania roku siemachowskiego 2016/17. W Com-Com Zone w Nowej Hucie zjawiło się ponad 300 wychowanków oraz liczne grono zacnych gości. Podczas uroczystości wręczono Nagrodę Złotej SIEMACHY. Wyróżnienie przyznawane jest w trzech kategoriach: osiągnięcia (nagrodę otrzymał Dominik Fitrzyk, lider społeczności SIEMACHA Spot w Gemini Park w Tarnowie), rozwój osobisty i społeczny (wyróżnienie powędrowało do Wiktorii Banach, liderki społeczności SIEMACHA Spot w Krakowie przy ul. Ptaszyckiego 6) oraz najlepszy start (Anna Urbanek, liderka społeczności SIEMACHA Spot w Wieliczce).
 

30 dni z Juliadą

10 dyscyplin, 30 dni sportowej rywalizacji, 28 pucharów i 387 medali. Brzmi jak podsumowanie letnich igrzysk olimpijskich? Blisko. Mowa o 19. edycji Juliady, która na trwałe wpisała się w kalendarium sportowych wydarzeń w Małopolsce. Rozgrywki toczyły się w następujących dyscyplinach: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball, turniej szachowy i breakdance, i tegoroczna nowość, speed-ball. Zawodnikom, jak co roku, dopisała kondycja. Nie zawiodła także publika.


 
Podkarpackie przeboje i podboje

Na przełomie czerwca i lipca blisko 100 wychowanków ze wszystkich placówek SIEMACHA Spot uczestniczyło w wyjeździe Challenge Camp w Bieszczadach. Atrakcji było bez liku: przejażdżki drezynami rowerowymi, zabawy na plaży w Polańczyku, piesze wędrówki po górach, zwiedzanie skansenu w Sanoku i wizyta na sonockim zamku. Pełen emocji wyjazd zakończył Festiwal Kolorów.
 

lipiec 

Z mamą i tatą do wody

W ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Rozwoju Com-Com Zone zorganizowali dla mieszkańców Krakowa i okolic bezpłatne, rodzinne lekcje pływania pod okiem doświadczonych instruktorów. Rodzinne pływanie cieszyło się tak dużym powiedzeniem, że akcję postanowiono kontynuować we wrześniu.
 

Jesteśmy ą-ę

Od maja do lipca blisko 200 Siemachowców wzięło udział w projekcie „Mówię poprawnie – to sukces!” realizowanym w ramach kampanii Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. A że każdy z uczestników na serio podszedł do tematu, od teraz lampy są włączone, cytaty są w cudzysłowie, nazwy własne są zapisywane dużą literą, a ludzie zawsze są w liczbie, a nie w ilości. Oprócz mistrzów mowy polskiej mamy też materiał podsumowujący akcję i potwierdzający tezę, że język polski jest fajny.

 
Otwarci na dialog

W Centrum Sportów Konnych Odporyszów zorganizowano dwa turnusy wypoczynkowe z elementami psychoterapeutycznej pracy grupowej. W ramach programu realizowanego przez PZU najmłodsze ofiary wypadków zostały otoczone opieką specjalistów z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii, z którymi mogły porozmawiać o tym nieszczęśliwym wydarzeniu, stracie bliskiej osoby, uszczerbku na zdrowiu, potrzebie zrozumienia i bliskości. W kojących okolicznościach przyrody, z czasem na wypoczynek i beztroską zabawę mierzyliśmy się z poważnym problemem zespołu stresu pourazowego.

 


Być jak Maciej Brzyski

Młody, charyzmatyczny i nagradzany. Na co dzień nauczyciel wielu aktywności fizycznych w krakowskim KSOS oraz instruktor grupy biegowej i spinningu w Com-Com Zone Nowa Huta. Prywatnie od kilku lat trenuje triathlon, w którym osiąga niemałe sukcesy. Podczas zawodów Triathlon w Radłowie zajął drugie miejsce w swojej kategorii i dziewiąte w generalce. Kto ma ochotę na trening?
 

sierpień

Poza granicami

Ponad 600 km pokonała młodzież z Winnicy, miasta środkowej części Ukrainy, by wraz z grupą Siemachowców po raz drugi wziąć udział w projekcie U-KRAINA Możliwości. Wycieczki krakowskimi uliczkami, górskie wspinaczki w Zakopanem i sportowe emocje w Com-Com Zone sprzyjały integracji, wymianie poglądów i zdobywaniu wiedzy. Młodzież uczestniczyła w warsztatach z podstaw fundraisingu zorganizowanych w Polskiej Fundacji Filantropii. Będąc przy temacie pozyskiwania funduszy, warto wspomnieć, że projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

 
Jak się bije rekord Guinnessa?

Potrzeba około 1886 osób, w tym pełnych zaangażowania Siemachowócw, tyle samo piłek do siatkówki oraz dwa razy tyle silnych rąk. Z końcem wakacji Siemachowcy z Krakowa brali udział w biciu Rekordu Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki do siatkówki, zorganizowanym na płycie Rynku Głównego przez RMF FM. Organizatorzy czekają na oficjalny komunikat kapituły. Niemniej jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, ze rekord padł, ponieważ dotychczasowy oficjalny rekord to 299 osób, które uczestniczyły w podobnej akcji w Tajwanie.
 

Wrzesień

Operacja przecinania wstęgi

Co łączy drogę publiczną, plac zabaw, pieszo-rowerową ścieżkę, salę warsztatowo-konferencyjną i profesjonalnie wyposażoną kuchnię ze wstęgą? Odporyszów i para… nożyczek. 16 września w odporyszowskim ośrodku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi na niedawno oddanych do użytku inwestycjach. Znamienite okoliczności przyciągnęły do Centrum Sportów Konnych znakomitych gości. Pan Kazimierz Augustyński  dokonał uroczystego przecięcia wstęgi na świeżo wyasfaltowanej ulicy. Mikołaj Makłowicz był mistrzem ceremonii przecięcia wstęgi na placu zabaw. A prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył ścieżkę pieszo-rowerową. W najbliższy weekend kierunek Odporyszów?

 
Targami jesień się zaczyna

Podobno sukces zaczyna się od spotkań. Ale żeby go osiągnąć, warto spotykać się w zacnej sprawie. Z końcem września przedstawiciele Stowarzyszenia SIEMACHA, Gemini Park Tarnów i firmy AmRest wzięli udział w Shopping Center Forum, największych targach rynku centrów handlowych w Polsce i Europie Środkowej. Podczas licznych spotkań rozmawiano o projekcie „SIEMACHA w galeriach handlowych”, duchu miejsca, roli galerii w wychowaniu dzieci i młodzieży oraz o świadomym i odpowiedzialnym kształtowaniu przestrzeni miejskiej.   
 
 
  
Ostatnie pół roku obfitowało w moc wydarzeń, które odbywały się w każdym ze Spotów, o czym można się przekonać śledząc Spoty SIEMACHY na Facebooku. 

 
Siemacha Online close