Odporyszów rośnie w siłę!

11 September 2017
Category Informacje
Odporyszów rośnie w siłę!
Co łączy drogę publiczną, plac zabaw, pieszo-rowerową ścieżkę, salę warsztatowo-konferencyjną i profesjonalnie wyposażoną kuchnię ze wstęgą? Odporyszów i para… nożyczek. W sobotę 16 września w odporyszowskim ośrodku odbędzie się bowiem uroczyste przecięcie wstęgi na niedawno oddanych do użytku inwestycjach. 

Nożyczki pójdą w ruch około godziny 16:15, gdy w gronie zacnych gości zaprosimy do pierwszego przejazdu świeżo poprowadzoną drogą publiczną. Następnie zaprezentujemy atrakcje nowego placu zabaw dla dzieci. Po czym zachęcimy do wycieczek pieszych i rowerowych niedawno wytyczoną ścieżką. Chwilę później zaprosimy do nowoczesnej przestrzeni warsztatowo-konferencyjnej. A na koniec zaprezentujemy kuchnię idealną.
 
Pretekstu do spotkania, powodu do radości i okazji do kilkukrotnego przecinania wstęgi nie byłoby, gdyby nie firmy, które od lat z życzliwością kibicują naszym działaniom, a nasze idee i pomysły przekuwają w konkretne inwestycje. I tak budowę drogi zawdzięczamy firmie Budimex. Plac zabaw powstał dzięki środkom zebranym podczas aukcji charytatywnych zorganizowanych przez Konsalnet i Wino Makłowicz. Ukłony składamy także firmie Wiśniowski, która przestrzeń zabaw dla najmłodszych otoczyła ogrodzeniem. Ponad 500 m ścieżki do domu ufundowały firmy Konspol, Oknoplast, Proxima-Service, Press GlassGemini HoldingsBruk-Bet oraz Pan Maciej Sikorski. Z kolei firma Philips zasponsorowała oświetlenie ścieżki. Przestrzeń warsztatowo-konferencyjną udało się wybudować dzięki dofinasowaniu Fundacji Lotto. Nieodpłatnie usługi projektowe przy budowie pracowni wykonała firma SAO Investments, a prace ziemne bezpłatnie zrealizowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Mariusz Partyński. Z kolei firmy Philip Morris International oraz Konsalnet Holding pomogły nam wyposażyć pracownię w profesjonalne zaplecze socjalno-gastronomiczne.
 
Tym samym część inwestycyjnych prac na terenie Odporyszowa dobiegło końca. Nie spoczywamy jednak na laurach. Dlatego sobotnie uroczystości zakończy aukcja charytatywna, a zebrane podczas niej fundusze przeznaczymy na rzecz wychowanków odporyszowskiego ośrodka. Liczymy na rekordowe licytacje, tym bardziej że fanty będą zacne. 
Siemacha Online close