Obozy terapeutyczne w Odporyszowie

26 July 2017
Category Informacje
Obozy terapeutyczne w Odporyszowie
24 lipca 2017 r. w Centrum Sportów Konnych Odporyszów rozpoczął się pierwszy turnus wypoczynkowy z elementami psychoterapeutycznej pracy grupowej. Obóz dedykowany jest dla najmłodszych ofiar wypadków oraz ich opiekunów
w ramach programu realizowanego przez PZU. Program ma na celu kompleksową opiekę rehabilitacyjno - psychologiczną dzieci, które brały udział w wypadku, zostały ranne lub straciły w nim kogoś bliskiego.

Podczas 12-dniowego turnusu zajęcia z najmłodszymi prowadzić będą terapeuci z Krakowskiego Instytutu Psychoterapii. Dzieci
i ich opiekunowie, pod czujnym okiem specjalistów uczestniczyć będą w grupowych i indywidualnych warsztatach terapeutycznych. Głównym celem jest niwelowanie syndromu posttraumatycznego.
Dzieci znajdą w Odporyszowie nie tylko profesjonalną pomoc psychologiczną, ale także życzliwe towarzystwo rówieśników
z domu dziecka i placówki dziennej oraz wezmą udział we wszystkich zajęciach oferowanych przez SIEMACHĘ w Odporyszowie, takich jak jazda konno, pływanie, fitness, warsztaty muzyczne, plastyczne i wiele innych.

W ramach współpracy z PZU podczas tegorocznych wakacji odbędą się dwa turnusy wypoczynkowe połączone z terapią psychologiczną dla najmłodszych ofiar wypadków.
konie   projekt   pzu   turnus   wypadek  
Siemacha Online close