19 edycja Juliady dobiegła końca

24 July 2017
Category Informacje
19 edycja Juliady dobiegła końca
Niezwykła atmosfera, zabawa i radość z gry w duchu fair play – tak w kilku słowach można określić JULIADĘ.

To wielkie święto sportu już po raz 19 gościło w Małopolsce. Jest jedną z najważniejszych imprez propagujących kulturę fizyczną
i sport wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej, młodzi ludzie pozostający na wakacje w mieście, mogą aktywnie spędzić wolny czas.

Mecze i rozgrywki odbywają się, jak co roku, na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego 6 oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Oprócz dotychczasowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball , turniej szachowy i breakdance, w sobotę 15 lipca dołączyła nowa forma aktywności – SPEED-BALL! Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo traktowano go, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów. Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie, jaką sprawia gra, szybko przekształcił się w nowy  sport. Podczas prezentacji na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego gościliśmy aktualnego wicemistrza Polski - Zbigniewa Bizonia.

Jak w ubiegłych latach i w tym roku Juliada zgromadziła tysiące młodych ludzi.

Do zobaczenia za rok!
Siemacha Online close