Ścieżka edukacyjna w Odporyszowie

31 May 2016
Ścieżka edukacyjna w Odporyszowie
W Odporyszowie powstała ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży, która składa się m.in. z ogródka ziołowego, krzewów owocowych, stanowiska dot. pszczelarstwa, sadownictwa, rodzajów drzew i budek dla ptaków.

W Odporyszowie powstała ścieżka edukacyjna dla dzieci i młodzieży, która składa się m.in. z ogródka ziołowego, krzewów owocowych, stanowiska dot. pszczelarstwa, sadownictwa, rodzajów drzew i budek dla ptaków. To wyjątkowe miejsce, w którym młodzi ludzie będą aktywnie i pożytecznie spędzać czas, pomagając wiosną w pielęgnacji roślin, a jesienią zbierając efekty swojej pracy. Pielęgnowanie zasadzonych roślin, zbieranie miodu od pszczół, owoców z sadu czy dbanie o dokarmianie ptaków zimą przez wychowanków stanie się ich nawykiem i będzie wynikać z poczucia odpowiedzialności, gdyż to oni sami będą twórcami i opiekunami projektu.
 
Oficjalne otwarcie ścieżki odbyło się 21 maja podczas otwarcia boiska piłkarskiego i krytej ujeżdżalni w dniu 150. rocznicy pierwszego lotu Jana Wnęka.
 
Partnerem inwestycji jest Pfizer Polska Sp. z o. o. – wiodąca innowacyjna firma biofarmaceutyczna, która od lat wspiera inicjatywy edukacyjne podejmowane przez organizacje non-profit mające na celu budowanie świadomości prozdrowotnej.
Siemacha Online close