Festiwal Sportu podczas ŚDM 2016

11 March 2016
Category Informacje
Festiwal Sportu podczas ŚDM 2016
Wydarzenia sportowe cieszą się wśród młodych ludzi wielką popularnością, a duch zdrowej rywalizacji umacnia relacje z drugim człowiekiem. Dlatego też w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, odbędzie się Festiwal Sportu - Juliada. Jednym z proponowanych wydarzeń będzie Copa Católica - turniej piłki nożnej zorganizowany dla pielgrzymów.

Światowe Dni Młodzieży to czas spotkania pielgrzymów z całego świata. Podczas organizowanego Festiwalu Młodych mogą dzielić się swoimi talentami, wśród których ważne miejsce zajmuje sport. Zdrowa rywalizacja jest niezbędnym elementem rozgrywek sportowych i przeciwwagę dla egoizmu czy braku zaangażowania. Organizowanie  turniejów sportowych stanowi doskonały pretekst do spotkań drużyn, budowania wspólnot i nawiązywania przyjaźni. W trakcie Juliady odbędą się trzy turnieje: piłka nożna, streetball i breakdance.

Copa Católica
Copa Católica to turniej piłki nożnej, który już od kilku lat rozgrywany jest na całym świece. Podczas Światowych Dni Młodzieży w turnieju wezmą udział zarejestrowani pielgrzymi. Zawody potrwają dwa dni (wtorek 26.07 i środa 27.07), a do rywalizacji stanie 48 drużyn z całego świata. 

Streetball
Podczas Światowych Dni Młodzieży turniej streetball będzie rozgrywany we wtorek (26.07) i środę (27.07) w różnych kategoriach wiekowych.

Breakdance
Podczas Światowych Dni Młodzieży w środę (27.07) zostaną zorganizowane dwa konkursy breakdance: zawody zespołowe (dla drużyn składających się z 3-5 osób) i indywidualne.

Dodatkowym elementem Festiwalu Sportu będzie turniej rugby.

Festiwal Sportu Juliada podczas Światowych Dni Młodzieży jest organizowany we współpracy z Stowarzyszeniem SIEMACHA i Miastem Kraków. Zawody odbędą się w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie.

Rejestracja
Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w którymś z turniejów wejdź na stronę www.krakow2016.com i zarejestruj się!
Siemacha Online close