SIEMACHO Spot - zdrowie jest HOT!

02 February 2015
Category Informacje
SIEMACHO Spot - zdrowie jest HOT!
Ten najnowszy projekt skierowany dla młodzieży z SIEMACHA Spot  Ptaszyckiego miał na celu sprowokowanie do myślenia na temat zdrowego trybu życia, a następnie pomóc w ukazaniu sposobów spożywania zdrowych posiłków oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Należy pamiętać, że na prawidłowe funkcjonowanie młodego człowieka mają przede wszystkim znaczenie codzienne nawyki żywnościowe, a także te dotyczące aktywnego spędzania czasu wolnego. Dlatego projekt w swoim założeniu ma właśnie przybliżyć różne formy zdrowego odpoczynku, jak bieganie, spacery na świeżym powietrzu, pływanie, relaks. Chcielibyśmy także uświadomić wychowanków jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia właściwe odżywianie, a co za tym idzie zdrowe pełnowartościowe śniadanie, odpowiednia porcja warzyw i owoców oraz wypijanie właściwej ilości płynów – podsumowuje Urszula Gałuszka, dyrektorka placówki dziennej SIEMACHA Spot Ptaszyckiego.

Wystrzałowe śniadanie , czyli warsztaty kulinarne, rozpoczęły cały cykl spotkań. Była to propozycja różnych form zdrowych i smacznych śniadań połączona z degustacją.

Odbyły się również warsztaty laboratoryjne polegające na badaniu zawartości cukru w różnych produktach spożywczych.

Wychowankowie wzięli udział w warsztatach zdrowotnych. Wspólne oglądanie reklam stało się punktem wyjścia do mini wykładu i dyskusji na temat informacji podawanych w reklamach i na opakowaniach różnych produktów żywnościowych.

Zorganizowano również happening wśród społeczności lokalnej mający na celu zwrócenie uwagi na konieczność codziennego spożywania 5 porcji warzyw i owoców.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne były ważnym akcentem projektu. Spacer z kijkami trekkingowymi na Kopiec Wandy, aktywne spędzanie wolnego czasu w Parku Wodnym, warsztaty jogi to tylko część przewidzianych zajęć.

Miłe wspomnienia pozostały wychowankom również po seansie relaksacyjnym w grocie solnej. 

Zobacz galerie zdjęć: Akcja REKREACJAOto zdrowe fotoZdrowie jest hotAkcja RELAKSACJA
Siemacha Online close