Wyjątkowy Wieczór Kolęd

23 December 2014
Category Informacje
Wyjątkowy Wieczór Kolęd
Blisko 1000 osób, w tym wychowankowie, pracownicy, partnerzy i przyjaciele Stowarzyszenia SIEMACHA uczestniczyli w uroczystym Wieczorze Kolęd, który odbył się 21 grudnia w Krakowie, w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva. Podczas koncertu młodzi polscy wokaliści wraz z utalentowanymi wokalistami SIEMACHY zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i utwory świąteczne. Gościem Honorowym spotkania był Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk.

SIEMACHA po kolędzie
Podczas Wieczoru Kolęd zostały na żywo zaprezentowane kolędy i utwory świąteczne, które z początkiem grudnia ukazały się w postaci płyty „SIEMACHA po kolędzie”. W wyjątkowym projekcie muzycznym, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność społeczną Stowarzyszenia SIEMACHA w Odporyszowie, wzięli udział młodzi artyści: Margaret, Pamela Stone, Honorata Skarbek, Marta Sarsa Markiewicz, Kasia Popowska, Maria Niklińska, Rafał Brzozowski, Adi Kowalski, Marcin Spenner i Marcin Kindla.

W nagraniu poszczególnych utworów uczestniczyli również wychowankowie SIEMACHY, którzy na co dzień szlifują swoje talenty w pracowniach muzycznych SIEMACHA Spot. W ten sposób – dzięki twórczemu połączeniu energii znanych artystów oraz pasji muzycznych wychowanków SIEMACHY – marzenie o wydaniu profesjonalnej płyty zostało spełnione. Powstało dwanaście utworów, które artyści wykonują w duetach z podopiecznymi SIEMACHY.

Płytę otwiera „refleksja świąteczna”, którą przygotował Kard. Franciszek Macharski – Honorowy Członek Stowarzyszenia SIEMACHA.

Wydawcą płyty jest Magic Records, jedna z największych wytwórni muzycznych w Polsce, a Partnerem Strategicznym realizacji projektu firma Inter-Bud Developer z Krakowa. Płyta dystrybuowana jest m. in. w sieci salonów Empik, a także w Delikatesach Alma.

Wieczór Kolędowy
Wychowankowie, pracownicy, partnerzy i przyjaciele Stowarzyszenia SIEMACHA, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkali się na krakowskim Kazimierzu w gronie blisko 1000 osób.
 

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania były kolędy i utwory świąteczne, które na żywo wykonali młodzi artyści wraz z wychowankami SIEMACHY. Każdy utwór został poprzedzony krótką relacją filmową oraz wypowiedzią podopiecznych Nowoczesnego Domu Dziecka w Odporyszowie, który został uroczyście otwarty tego samego dnia, 21 grudnia 2014 roku. Co więcej, każda kolęda została zadedykowana konkretnym osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania innowacyjnego obiektu SIEMACHY w Odporyszowie.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wystąpienie Przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska, który pogratulował nam realizacji przedsięwzięcia w Odporyszowie i złożył wszystkim gościom najlepsze świąteczne życzenia. Po części oficjalnej goście zasiedli do stołów, a artyści długo składali autografy na pamiątkowych pocztówkach.

Podczas wieczoru Rafał Sonik, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop związany z SIEMACHĄ od ponad 20 lat, po raz drugi zadedykował podopiecznym Stowarzyszenia start w zbliżającym się Rajdzie Dakar.

Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu partnerów. Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva po raz czwarty bezinteresownie włączyła się w organizację tego wydarzenia, a Grupa TAURON Polska Energia stała się jego „Partnerem Głównym”. Nagranie „Wieczoru Kolędowego” zostało wyemitowane na antenie radiowej Jedynki 28 grudnia 2014 roku.

​Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia ->
Siemacha Online close