Piątkowe Spotkania ze Sztuką

05 November 2014
Category Informacje
Piątkowe Spotkania ze Sztuką
To program edukacji kulturalnej realizowany w każdy piątek w placówce SIEMACHA Spot Ptaszyckiego. Tematyka spotkań skupia się głównie wokół zagadnień związanych z historią, tradycją i kulturą Krakowa. Dodatkowo podczas zajęć wychowankowie będą mogli poznać stolice europejskiej kultury i miasta wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

- Wielu wychowanków żyje w obrębie swojego podwórka, osiedla, dzielnicy. Tak naprawdę nie wie, co dzieje się w ich mieście, nie zna możliwości, jakie daje im mieszkanie w takim miejscu, jak Kraków. Podczas trwania programu wychowankowie będą mieli szanse dotrzeć do miejsc, które czasem wydają się nieciekawe i tych o których istnieniu nie słyszeli, a są przecież na wyciagnięcie ręki — mówi Dorota Bubniak, pomysłodawczyni programu i wychowawca w placówce SIEMACHA Spot Ptaszyckiego.

Część wyjść i wyjazdów realizowana będzie w weekendy, także poza Krakowem. Wychowankowie podczas zajęć odwiedzą między innymi Ogród Doświadczeń, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera czy Dworek Jana Matejki w Krzesławicach.

​W listopadzie młodzież obejrzy wystawę World Press Photo w galerii Bunkier Sztuki.
Siemacha Online close