Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa

05 September 2014
Category Informacje
Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa
Pod hasłem "Twoja krew, moje życie" odbędzie się kolejna "Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa". Krwiobus, z inicjatywy Fundacji PKO Banku Polskiego i Stowarzyszenia SIEMACHA, pojawi się tym razem 9 września 2014 roku w Kielcach, przed Galerią Korona Kielce, przy której SIEMACHA prowadzi placówkę dla dzieci i młodzieży. 

Tegoroczna edycja "Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa", która prowadzona jest pod hasłem „Moja krew, twoje życie”, rozpoczęła się 13 czerwca 2014r. Odwiedziliśmy już 19 miejscowości w całej Polsce, a do akcji przyłączyło się 1152 osób, które oddały 517 litrów krwi. W akcji brali udział zarówno pracownicy PKO Banku Polskiego, jak i turyści oraz mieszkańcy miejscowości, w których była prowadzona. Jak wszędzie, do przyłączenia się do naszej akcji, zapraszały serduszka - maskotki Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa. We wszystkich edycjach akcji krew oddało 5 365 osób. Łącznie potrzebującym przekazano ponad 2400 litrów tego cennego leku. Przed nami również kolejne stacje BAHK. 31 sierpnia br. będziemy w Zamościu, a 9 września odwiedzimy Kielce. Mamy nadzieję, że wielkość oddanej krwi i liczba krwiodawców będzie więc jeszcze większa.

Osoby, które nie mogą dołączyć do planowanej akcji, zachęcamy do oddawania krwi przez cały czas w dogodnym dla siebie terminie w  Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy ich Oddziałach Terenowych. Każdy, kto dwukrotnie podzieli się cennym lekiem w ramach tegorocznej edycji BAHK i prześle do Fundacji potwierdzony certyfikat, otrzyma nagrodę niespodziankę. W tym przypadku należy wydrukować wcześniej certyfikat ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (http://www.fundacjapkobp.pl/project/bahk/), a następnie po donacji podstemplować go i przesłać na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

"Krwi nie da się wyprodukować. Oddaj krew dla potrzebującego. Jeżeli Ty kiedyś będziesz potrzebować krwi, ktoś odda ją dla Ciebie" – apeluje dr Joanna Wojewoda, kierownik Działu Krwiodawców RCKiK w Warszawie.

Galeria Korona Kielce
ul. Warszawska 26 Kielce
Wtorek, 9 września 2014
godz. 10.00 - 14.00

Zapraszamy!
Fundacja PKO Banku Polskiego
Stowarzyszenie SIEMACHA
 
akcja   galeria   kielce   krwiodawstwo  
Siemacha Online close