"Współczesne galerie handlowe, które przejmują wiele funkcji publicznych, a tym samym pretendują do roli alternatywnych centrów miejskich, muszą – obok oferty komercyjnej – wkalkulować w swoją działalność ofertę społeczną. Przestronne i zadaszone galerie, które stają się współczesnymi ulicami, muszą odważnie podjąć te same wyzwania, z którymi mierzą się nominalne ulice". – ks. Andrzej Augustyński, Dyrektor Generalny Stowarzyszenia SIEMACHA. 

Galerie handlowe stają się współczesnymi ulicami. W galeriach robimy nie tylko zakupy, lecz także korzystamy z kawiarni, spotykamy się ze znajomymi, chodzimy do kina, a nawet spacerujemy. Okazuje się jednak, że młodzi ludzie spędzają w galeriach coraz więcej czasu w sposób bierny i bezproduktywny. Marnują umiejętności, trwonią talenty i nabierają złych przyzwyczajeń.
 

SIEMACHA Spot, czyli „podwórka nowej generacji”, to innowacyjna odpowiedź na obecne przeobrażenia przestrzeni miejskiej. Nowoczesne placówki usytuowane w galeriach handlowych zapewniają młodzieży trwałe relacje z rówieśnikami, atrakcyjną ofertę warsztatów oraz najwyższej jakości sprzęt muzyczny i multimedialny. SIEMACHA Spot to SPOTkania i rozwój młodych ludzi, którzy w przyszłości będą odpowiedzialnymi obywatelami.


Siemacha Online close