NAUKA JAZDY KONNEJ * HIPOTERAPIA * WYJAZDY WYPOCZYNKOWE
 
Centrum Sportów Konnych Odporyszów to nowoczesny obiekt sportowy w pełni przygotowany do szkolenia umiejętności jazdy konnej zarówno u osób poczatkujących, jak i  zaawansowanych. Centrum leży na terenie Płaskowyżu Tarnowskiego w malowniczej wiosce Odporyszów.
 
W Centrum Sportów Konnych Odporyszów mamy aż 19 koni. Są to Jordan, Chemikus, Vitez, Campeador, Viavai, Molier, Romin-Leon, Ari-Vanilla, Anioł-Sao, Rozbójnik-Mirai, Joy-Rubi, Arnold, Miła, Halicz, Hortus, Andrus, Bercik-Bunscha, Barka, Mercury. Na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same. Różną się, co prawda, wzrostem, umaszczeniem i wagą. Tak naprawdę jednak każdy z nich jest inny. Niektóre lubią ciszę i spokój, poruszają się dostojnie, podczas gdy inne pełne wigoru i energii rwą się do jazdy. Gdy jedne przodują na zawodach sportowych, pozostałe są mistrzami hipoterapii. Są konie, które świetnie sprawdzają się podczas pracy z dziećmi, jak i takie, które słuchają tylko dorosłych. Jedne lubią skoki, inne ćwiczenia na menażu. Niektóre lubią owoce, inne gustują w warzywach. Jedne lubią być głaskane i drapane, drugie nie przepadają za dotykiem. By je lepiej poznać, trzeba z nimi często przebywać. Tylko wówczas odsłaniają swoją prawdziwą, fascynującą naturę.   
 
W Centrum Sportów Konnych Odporyszów dbamy o wygodę naszych podopiecznych. Do dyspozycji koni jest jasna i czysta stajnia o powierzchni 450 m kw. z miejscem dla 12 koni, stajnia w typie "angielskim" z 10 boksami . Stajnie są wysokie z 22 boksami. Stajnia jest wysoka, a boksy przestronne, dzięki czemu zwierzęta odpoczywają w komfortowych warunkach. Dbając o ich dobre samopoczucie, puszczamy im w ciągu dnia polskie i zagraniczne hity z muzycznych list przebojów. Naukowo potwierdzono bowiem, że konie, które słuchają muzyki są bardziej odprężone. A jak wiadomo, zrelaksowany koń, to szczęśliwy koń i… zadowolony jeździec. Rzecz jasna, w CSK Odporyszów nie zapominamy o jeźdźcach. Obok stajni znajduje się ogrzewana siodlarnia, szatnia, pomieszczenie sanitarne z prysznicami oraz pokój socjalny.
Siemacha Online close