U-kraina możliwości: wizyta w Winnicy

26 October 2016
Category Informacje
U-kraina możliwości: wizyta w Winnicy
Projekt U-KRAINA MOŻLIWOŚCI łączy wychowanków SIEMACHY i ukraińską młodzież z organizacji Fundusz Charytatywny Podilska Gromada. Uczestnicy spotkają się niebawem w Winnicy na Ukrainie, gdzie spędzą wspólnie czas od 6 do 12 listopada.

W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów o tematyce historycznej i kulturalno-społecznej. Młodzież zwiedzi Winnicę, Kijów i Kamieniec Podolski. W projekcie weźmie udział po 15 osób z każdej organizacji w wieku 15-18 lat. Działania będą kontynuacją I edycji projektu, która odbyła się w lipcu 2016 roku w Krakowie.

Efektem udziału w warsztatach będzie opracowanie przez uczestników reportaży filmowych, fotograficznych i literackich, obejmujących poruszoną tematykę historyczną i społeczno-kulturalną. Prace zostaną opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych naszych organizacji: www.siemacha.org.plwww.gromada.vn.ua oraz na stronie www.mlodziez.info. Najciekawsze reportaże zostaną zamieszczone w magazynie „Śmigło”, wydawanym przez UM Kraków i dystrybuowanym do wszystkich gimnazjów w Krakowie.                                                                                               

Projekt otrzymał patronat Radia Kraków, Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie oraz Konsula Honorowego Ukrainy w Tarnowie.
Projekt jest finansowany ze środków przyznanych przez Polsko – Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

ukraina   winnica  
Siemacha Online close