Lato w teatrze w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

16 August 2016
Category Informacje
Lato w teatrze w Małopolskim Ogrodzie Sztuki
Podczas tegorocznych warsztatów „Lato w teatrze“ wychowankowie ze Stowarzyszenia SIEMACHA przygotują spektakl pt. „R.E.M świadomość czy iluzja”. Tematem przewodnim warsztatów będą własne sny uczestników. Spektakle finałowe odbędą się 26 i 28 sierpnia o godz. 17.00 na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, ul. Rajska 12.

Tegoroczne warsztaty „Lato w teatrze“ odbywać się będą  w dniach 15 sierpnia - 28 sierpnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Uczestnicy przy pomocy prowadzących oraz doświadczonej terapeutki metodą Gestalt wybiorą sny, zrekonstruują, obsadzą się w rolach, rozdzielą teksty (częściowo improwizowane). Celem tej pracy jest uruchomienie własnych wspomnień, pragnień, lęków, których katalizatorem są sny i ułożenie je w pewien dramaturgiczny przebieg, a nie narzucanie uczestnikom gotowego scenariusza przez prowadzących.

 
Warsztaty teatralne będą oparte na zasadach improwizacji: budowaniu zaufania, rozwijaniu spontaniczności, akceptowaniu pojawiających się nowych faktów, słuchaniu i uwadze, tworzeniu opowieści, komunikacji pozasłownej. Uczestnicy będą mieli szansę uwolnić swoją kreatywność, popracować nad tremą, uwrażliwić się na innych a przede wszystkich doświadczyć przyjemności bycia na scenie.
 
Na finalny efekt warsztatów - przedstawienie, pracować będą także grupy muzyczna, pracująca ze światłem i grupa multimedialna (tzw. videoart). Grupy będą w stałym kontakcie, tak aby koordynować swoje działania i postępy. Pod kierunkiem prowadzących grupy stworzą jednorodny spektakl, uzupełniony o muzykę, video, światło, wpisane w scenariusz spektaklu oparty na snach uczestników grupy teatralnej.

Organizatorem programu "Lato w teatrze" jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Fot. Krzysztof Ingarden, MOS
Siemacha Online close