Festiwal Sportu zakończony!

28 July 2016
Category Informacje
Festiwal Sportu zakończony!
Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta odwiedzili pielgrzymi z całego świata, którzy rywalizowali w zawodach Copa Católica, breakdance, streetball i rugby. Za nami dwa dni pełne sportowych emocji i pozytywnej energii! Wspaniały finał 18. edycji Juliady!

W trakcie tegorocznego Festiwalu Sportu zorganizowanego dla pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży, największą popularnością cieszyły się rozgrywki piłki nożnej. Wzięło w nich udział 50 drużyn z całego świata! W rywalizacji zwyciężyła drużyna z Włoch, a pozostałe miejsca zajęli Francuzi i Szwedzi. Na podium turnieju stanęły drużyny z Europy, ale to Ameryka Południowa i Afryka moga pochwalić się najgłośniejszym dopingiem i najliczniejszą grupą kibiców, którzy przyjechali do Com-Com Zone Nowa Huta, aby wspierać swoich zawodników.

W turnieju rugby wzięło udział 6 drużyn, reprezentujących Ukrainę, Białoruś i Polskę. Zwyciężyli goście z ukraińskiego Evolution Sevens Chmielnicki, a na pozostałych miejscach uplasowali się Orkan Sochaczew i Unia Brześć.

Turniej breakdance rozegrano w trzech kategoriach: solo kids, solo open i crew. Zwyciężyli w nich Wiktor Kuchta, Marcin Kost oraz Headshot/Infinity Gems. W streetballu rywalizowały drużyny męskie oraz mieszane. 

Wszystkim uczestnikom Festiwalu Sportu oraz całej tegorocznej Juliady dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje oraz rywalizację na najwyższym poziomie!
Siemacha Online close