Festiwal Sportu dla pielgrzymów

26 July 2016
Category Informacje
Festiwal Sportu dla pielgrzymów
Do udziału w sportowych zmaganiach tegorocznej Juliady zaprosiliśmy pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. Podczas Festiwalu Sportu będą rywalizować w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, streetball i breakdance. Dodatkowo w harmonogramie Juliady pojawią się też rozgrywki rugby. Zawody dla pielgrzymów w ramach osiemnastej edycji Młodzieżowego Festiwalu Sportu odbędą się 26 i 27 lipca w Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta w Krakowie.

Zaplanowane rozgrywki są częścią Festiwalu Młodych – atrakcji towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży. Sporty zespołowe i rywalizacja to doskonały pretekst do spotkań międzynarodowego środowiska, integracji i nawiązywania przyjaźni. Pielgrzymi wezmą udział w Copa Católica - turnieju piłki nożnej, który od kilku lat rozgrywany jest na całym świecie, a w Krakowie wystartuje w nim ponad 50 drużyn z całego świata. Zawody potrwają dwa dni – odbędą się we wtorek i środę (26-27.07). 27 lipca zostanie także rozegrany turniej streetball w różnych kategoriach wiekowych i dwa konkursy breakdance: zawody zespołowe (dla drużyn składających się z 3-5 osób) i indywidualne. Dodatkowym elementem Festiwalu Sportu będzie turniej rugby (27 lipca), w którym weźmie udział 6 drużyn z Polski, Ukrainy i Białorusi. 

Trudno sobie wyobrazić Festiwal Młodych towarzyszący Światowym Dniom Młodzieży bez sportowej rywalizacji. Na zakończenie tegorocznej Juliady postanowiliśmy więc zorganizować sportowe święto dla uczestników ŚDM. Proponujemy im dwudniowe rozgrywki w czterech dyscyplinach, która są popularne na całym świecie. Mamy nadzieję na wysoki poziom sportowy tych zawodów, ale nie on jest najważniejszy. Cieszymy się, że Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie stanie się miejscem spotkania i integracji młodzieży z całego świata – mówi Maciej Malski, Wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA. 


HARMONOGRAM WYDARZENIA:
Wtorek, 26 lipca:

9:00 – 15:20 Copa Catolica (eliminacje)

Środa, 27 lipca:
11:00 – 16:00 Rugby 
14:00 – 19:50 Copa Catolica
14:00 – 20:00 Streetball
14:00 – 20:00 Breakdance

Fotorelacja z 1. dnia zawodów - Copa Catolica
Siemacha Online close