Życzymy wielu łask i zdrowia Kardynałowi Macharskiemu

14 June 2016
Category Informacje
Życzymy wielu łask i zdrowia Kardynałowi Macharskiemu
W tym trudnym dla Kardynała Franciszka Macharskiego czasie, społeczność SIEMACHY pamięta o nim i wspomina wszystkie wspólnie spędzone chwile. Kardynał Franciszek Macharski jest dla SIEMACHY wyjątkową postacią – współzałożycielem Stowarzyszenia i jego Członkiem Honorowym, który szczególnie w latach 90–tych aktywnie wspierał naszą działalność.

Kardynał Franciszek Macharski to osoba wielokrotnie wyróżniana przez liczne instytucje i organizacje za szlachetną działalność oraz pomaganie potrzebującym.

​Został uhonorowany m.in. Wielkim Krzyżem Zasługi z Gwiazdą Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, Orderem Oficera Legii Honorowej, Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Uśmiechu. W grudniu 2015 roku otrzymał medal "Cracoviae Merenti", który jest najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez miasto Kraków. Jest honorowym obywatelem wielu miast. Otrzymał doktoraty honoris causa m.in. Papieskiej Akademii Teologicznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta w Krakowie.
Siemacha Online close