SIEMACHA z pomocą Ukrainie

29 February 2016
Category Informacje
SIEMACHA z pomocą Ukrainie
Szpital Służby Granicznej Ukrainy w Charkowie otrzyma nowe wyposażenie, dzięki środkom finansowym zebranym podczas Charytatywnego Rautu Konsularnego w Tarnowie. W teatrze im. Ludwika Solskiego odbył się raut zorganizowany przez Konsulat Honorowy Ukrainy w Tarnowie oraz Polsko-Ukraiński Instytut Pomocy i Rozwoju przy współpracy ze Stowarzyszeniem SIEMACHA.

Całość wpływów z datków oraz zorganizowanej aukcji zostanie przeznaczona na wyposażenie nowopowstałego szpitala, gdzie leczą się m.in. kombatanci ATO Donbas. Władze samorządowe województwa małopolskiego podczas rautu reprezentował członek zarządu Grzegorz Lipiec.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i konsularnego oraz środowisk biznesowych i samorządowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. marszałek Jacek Krupa.

Podczas rautu zostały podpisane umowy: o powstaniu przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Tarnowie, o rozpoczęciu współpracy Stowarzyszenia Siemacha z Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz z Konsulatem Ukrainy w Tarnowie celem otwarcia pilotażowej placówki Siemachy na Ukrainie oraz o rozpoczęciu współpracy Fundacji "Misie Ratują Dzieci" z Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz z Konsulatem Ukrainy w Tarnowie, mającej na celu pomoc terapeutyczną dla dzieci ukraińskich - sierot Donbasu.

​Konsulat honorowy Ukrainy w Tarnowie - pierwsza w historii miasta placówka dyplomatyczna, została otwarta w październiku 2015 roku. Konsulem honorowym mianowano tarnowskiego biznesmena Bartłomieja Babuśkę, byłego radnego rady miejskiej. Konsul honorowy zajmuje się promowaniem i rozwijaniem współpracy polsko ukraińskiej w obszarze biznesu, kultury, edukacji, ale także relacji między samorządami.
charków   szpital   tarnów   ukraina  
Siemacha Online close