„Gwiazdka z nieba”: licytacja porcelany w Radio Kielce

14 December 2015
Category Informacje
„Gwiazdka z nieba”: licytacja porcelany w Radio Kielce
Utwór zatytułowany „Ta gwiazdka z nieba” promuje tegoroczną charytatywną akcję Radia Kielce „Gwiazdka z nieba” na rzecz placówki dziennej SIEMACHA Spot Kielce Galeria Korona.

Piosenka nagrana wspólnie z Krzysztofem Cugowskim opowiada, że w tę jedną noc w roku wszystko może się zdarzyć. Mogą spełnić się marzenia, nawet te najbardziej nieosiągalne. Tak, jak marzenia dzieci i młodzieży z kieleckiej placówki Stowarzyszenia SIEMACHA o nowej kuchni.

Telefon do studia: 41 200 20 20

Akcja potrwa do soboty – 19 grudnia. W kolejne dni będzie licytowana porcelana zdobiona przez: artystę malarza Marka Wawro, kierowcę rajdowego Rafała Sonika i filantropkę – Karolinę Sołowow. Cena wywoławcza zestawu z różowej porcelany – to 500 złotych. Akcję można też wspierać kupując porcelanowe kubeczki. Wystarczy zadzwonić i zaoferować więcej niż 100 złotych.
Wpłaty za wylicytowane przedmioty prosimy przelewać na podane konto.

SIEMACHA KIELCE 25-317 Kielce, ul. Radiowa 12,

35 1020 2892 0000 5602 0238 8544

Z dopiskiem "Gwiazdka z nieba" (Można również wpłacać dobrowolne kwoty)
 
 

Przy pomocy słuchaczy Radia Kielce ze zgromadzonych środków wyposażymy pracownię kulinarną, w której dzieci będą mogły przygotowywać sobie posiłki, poznawać kultury kulinarne innych narodów, uczyć się zasad dobrego wychowania.

W dniach od 14 do 19 grudnia na antenie Polskiego Radia Kielce licytowane będą porcelanowe zestawy do kawy ufundowane przez Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie i jego założyciela Adama Spałę, partnera tegorocznej akcji.

W każdym zestawie z unikatowej różowej porcelany, wyrabianej w Europie tylko w AS Ćmielów, znajdzie się jedna filiżanka sygnowana przez wyjątkowe osoby – pisarzy, artystów, ludzi sportu, sztuki. Każdy taki zestaw opatrzony będzie certyfikatem, na którym znajdzie się biogram osoby sygnującej. Udekorowana przez naszych Gości filiżanka dołączone zostanie do kompletu, który trafi do licytacji na antenę.

Zaproszenie do udziału w akcji przyjęli: słynni muzycy – Golec Orkiestra, czyli Paweł i Łukasz Golcowie, artysta malarz – Marek Wawro, filantropka Karolina Sołowow, kierowca rajdowy – Rafał Sonik, najmłodszy zdobywca dwóch biegunów – Janek Mela, dziennikarz, pisarz, publicysta – Grzegorz Miecugow. To już trzeci świąteczny utwór, w którym wzięli udział dziennikarze Radia Kielce, na co dzień przygotowujący wiadomości, audycji polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne. Pomysłodawcą projektu i autorem tekstu pastorałki jest Paweł Solarz.

Źródło informacji: Radio Kielce
Siemacha Online close