Ks. Andrzej Augustyński Społecznikiem Roku 2015

26 October 2015
Category Informacje
Ks. Andrzej Augustyński Społecznikiem Roku 2015
Ks. Andrzej Augustyński został laureatem konkursu Społecznik Roku 2015 tygodnika „Newsweek Polska”. 

Szef Stowarzyszenia SIEMACHA otrzymał nagrodę za stworzenie trwałego systemu wsparcia rozwoju młodzieży dzięki prowadzeniu sieci innowacyjnych placówek na terenie całego kraju oraz systemowe działanie, w którym starannie łączy wychowanie, sport i terapię, zapewnia młodym ludziom wielowymiarowy rozwój i zwiększa ich szanse na pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym.

Drugi laureat konkursu „Społecznik Roku 2015” to Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja . Wśród wyróżnionych w konkursie znaleźli się Martyna Kaczmarek, założycielka i prezes Fundacji Dzień dla Życia, Jacek Gaworski, szermierz, założyciel Fundacji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane i choroby nowotworowe – Pomóż Walczyć o Życie oraz Władysław Ornowski, założyciel i prezes Fundacji Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci "Pan Władek".

Konkurs o tytuł "Społecznika Roku 2015" tygodnika Newsweek Polska jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację "POMOC SPOŁECZNA SOS" w 1997 roku. Zapoczątkował ją Jacek Kuroń, w odpowiedzi na prośbę Wisławy Szymborskiej o pomoc w podzieleniu się ze społeczeństwem pieniędzmi z literackiej Nagrody Nobla.

​Celem konkursu jest pokazywanie aktywności osób i stojących za nimi organizacji w zmaganiu się z różnymi społecznymi problemami, nagłaśnianie przykładów obywatelskich postaw i brania spraw we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną. Nagrodę główną i wyróżnienia wręczyli Tomasz Lis, Redaktor Naczelny tygodnika "Newsweek Polska" (organizatora konkursu), Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (będącej partnerem głównym) i Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce (będącej partnerem merytorycznym).

Więcej informacji o nagrodzonych i wyróżnionych w najnowszym numerze tygodnika Newsweek Polska i na stronie konkursu.
Siemacha Online close