SIEMACHA wygrywa Dakar!

17 January 2015
Category Informacje
SIEMACHA wygrywa Dakar!
Tegoroczny start w Rajdzie Dakar Rafał Sonik zadedykował wychowankom SIEMACHY. Młodzi ludzie wspierali Kapitana Poland National Team na każdym etapie wyścigu, by ostatecznie wspólnie z nim sięgnąć po najwyższe trofeum.

Rafał Sonik, sportowiec i filantrop związany z SIEMACHĄ od ponad 20 lat, po raz drugi zaprosił wychowanków Stowarzyszenia do wspólnego startu w Rajdzie Dakar. Młodzi ludzie dopingowali sportowca w drodze po upragnione złoto nagrywając filmy, pisząc teksty piosenek i kibicując startom Polaka w odległych rejonach Chile, Argentyny i Boliwii. Historia wspólnych startów SIEMACHY i Rafała Sonika w Dakarze to  nie tylko wsparcie młodych kibiców z placówek SIEMACHA Spot, lecz także  wizyta ks. Andrzeja Augustyńskiego na trasie rajdu w Argentynie i Chile.
 
Aktywny udział SIEMACHY w Rajdzie Dakar nie jest przypadkowy - Stowarzyszenie kibicuje wychowankom w pokonywaniu ograniczeń i stawianiu sobie najwyższych celów. Wieloletnia współpraca z Rafałem Sonikiem doskonale wpisuje się w idee Stowarzyszenia, które od wielu lat promuje przekonanie, że sport pełni ważną rolę w życiu młodych ludzi – wzmacnia charakter, rozwija osobowość i buduje społeczne relacje. Ideę wychowania przez sport realizują placówki SIEMACHY działające pod nazwą Com-Com Zone w krakowskiej Nowej Hucie, Tarnowie i Odporyszowie oraz Akademia Sportu Progres Jerzego Dudka, w której młodzi zawodnicy trenują piłkę nożną, tenis stołowy oraz pływanie. AS Progres zostanie wkrótce poszerzona o sekcję rowerową i jeździecką, która powstanie w Odporyszowie, a dzięki inicjatywie Rafała Sonika młodzi ludzie wezmą udział  w warsztatach związanych z motoryzacją.
 
Zwycięzca Rajdu Dakar jest Członkiem Honorowym SIEMACHY związanym z działalnością Stowarzyszenia od 1993 roku. Współtwórca prekursorskiego projektu "SIEMACHA w galeriach handlowych" wybudował i udostępnił młodym ludziom nowoczesny obiekt w Tarnowie. SIEMACHA Spot Gemini Park działa od października 2010 roku i jest pierwszą na świecie placówką dla młodzieży, która powstała tuż obok galerii handlowej.
Siemacha Online close