Prezydent Miasta Krakowa z wizytą w Odporyszowie

17 September 2014
Category Informacje
Prezydent Miasta Krakowa z wizytą w Odporyszowie
Święto wychowanków w Odporyszowie! W środę, 17 września 2014, w obecności Prezydenta Miasta Krakowa, Burmistrza Żabna, Stanisława Łukasika i Jerzego Dudka — nowa placówka całodobowa SIEMACHY została oficjalnie przekazana pierwszym wychowankom. NIe zabrakło spotkania w szkole i grilla na podwórku SIEMACHY!

Dziewięcioro dzieci zamieszkało w nowej placówce SIEMACHA Spot 24/7 w Odporyszowie z początkiem września. Choć placówka oddalona jest o blisko 100 km od Krakowa, jej bieżące finansowanie - dzięki odpowiedniej umowie na realizację zadania publicznego - zapewnia Miasto Kraków. Z tego powodu, by oficjalnie przywitać nowych młodych mieszkańców i symbolicznie przekazać im budynek, Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski, odwiedził Odporyszów, szkołę podstawową im. Jana Wnęka oraz placówkę całodobową SIEMACHY.

W spotkaniu uczestniczyli także: Stanisław Kusior, Burmistrz Żabna; Stanisław Łukasik, właściciel firmy Inter-Bud oraz Jerzy Dudek, partron honorowy Akademii Sportu Progres. Zanim goście przybyli do placówki, spotkali się ze społecznością szkoły w Odporyszowie, do której od początku września uczęszczają wychowankowie SIEMACHY. Bezpośrednio po spotkaniu w szkole goście udali się do SIEMACHA Spot 24/7 na kameralne spotkanie w gronie wychowanków i wychowawców, a także na wspólne świętowanie - wraz z niemal wszystkimi uczniami szkoły w Odporyszowie - podczas grilla na "podwórku" SIEMACHY.   
Siemacha Online close