Chris Lowney u SIEMACHY

19 May 2014
Category Informacje
Chris Lowney u SIEMACHY
16 maja Chris Lowney, światowej sławy ekspert w dziedzinie przywództwa i zarządzania, na zaproszenie Stowarzyszenia SIEMACHA, po raz pierwszy odwiedził Kraków. 

Były jezuita, który stał się jednym z najpotężniejszych bankierów na świecie, wygłosił wykład dla przedstawicieli władz samorządowych, kadry zarządzającej największych firm Małopolski, pracowników Stowarzyszenia SIEMACHA i innych organizacji społecznych. Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu „SIEMACHA fundamentals”. 

Chris Lowney dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, erudycji oraz profesjonalizmowi, podczas wykładu w siedzibie SIEMACHY w Krakowie podzielił się wiedzą na temat zarządzania, wspominając o umiejętności łączenia najnowszych trendów panujących w gospodarce z duchowością chrześcijańską. 

SIEMACHA fundamentals to program, który został zainicjowany w czerwcu 2013 roku. Nad pięcioma wartościami statutowymi Stowarzyszenia, a więc: przywództwem, trwałością, jakością, jawnością i systemowością, kolejno prowadzimy dyskusje w ramach cyklu warsztatów. Pierwsze spotkanie, zainspirowane książką Lowney’a „Heroiczne przywództwo”, odbyło się w Rzeszowie, w grudniu 2013 roku.
 
- Przywództwo to współcześnie wyjątkowo poszukiwana umiejętność i jedna z wartości statutowych SIEMACHY. Przez ostatnie miesiące postanowiliśmy poświęcić jej więcej uwagi, bo wierzymy, że jedynie "heroiczne przywództwo" jest w stanie zapewnić organizacji pomyślność i rozwój – mówił ks. Andrzej Augustyński ze Stowarzyszenia SIEMACHA.

Lowney w wieku trzydziestu kilku lat został Dyrektorem Zarządzającym w banku J.P. Morgan&Co. Trafił tam po opuszczeniu Towarzystwa Jezusowego. Aktualnie jest Prezesem Zarządu Catholic Health Initiatives. Mieszka w Nowym Jorku.

- Kto jest liderem... i jak zarządza lider? Robimy to cały czas, dobrze lub źle. Nasz wiodący sposób przywództwa nie zależy od naszego wykształcenia lub sprawowanego stanowiska w pracy, ale po prostu od wartości, którymi kierujemy się w naszym życiu i pracy – powiedział Chris Lowney podczas spotkania. 

Lowney jest uznanym mówcą, wykładał w ponad dwudziestu krajach na temat przywództwa, etyki biznesu, podejmowania decyzji. Do tej pory napisał cztery książki, w tym światowy bestseller „Heroiczne przywództwo”, które zostało przełożone na 11 języków i znalazło się m.in. na liście rekomendacji Dowództwa Korpusu Piechoty Morskiej USA i Stowarzyszenia SIEMACHA. 

Jest również autorem książki „Heroiczne Życie” oraz dwóch innych, które czekają na polskie tłumaczenie – „A Vanished World” oraz najnowszej książki o Papieżu Franciszku – „Pope Francis: Why He Leads the Way He Leads”.
Siemacha Online close